Інтелектуальний потенціал
Кожна людина є багатогранною та унікальною особистістю, яка бажає втілювати будь які свої задуми у життя найефективнішим чином. На допомогу цьому стає її інтелектуальний потенціал. Постійний розвиток інтелектуальних здібностей сприяє виникненню інноваційності та творчості під час вирішення завдань будь-якої складності.

Багато дослідників дають однозначну відповідь щодо можливостей розвитку інтелектуального потенціалу – інтелект піддається тренуванню; чим більше його тренувати, тим кращий буде результат. А також, що особливо важливо, розвинути інтелект під силу кожній людині. Адже тільки тоді, коли людина використовує свої можливості на повну, постійно розвивається і самовдосконалюється, вона досягне успіху у світі, де панує конкуренція. Сьогодні перемагає не найсильніший, а найрозумніший, інноваційний і винахідливий!

Як же змусити свій мозок працювати на повну силу і постійно вдосконалювати себе? Відповідь доволі проста – бути відкритим всьому новому; кидати виклики самому собі; багато читати; вчитися мислити творчо і нестандартно.
Стрімкий прорив в економічному і соціальному розвитку України саме зараз у добу «економіки знань» міг би вирішити левову частку фінансових проблем нашої держави. За даними Доповіді про стан людського капіталу у середньому світ розвинув лише 62% людського капіталу. А це свідчить про існування майже 38% невикористаних можливостей.


За аналітичними оцінками 79% молоді України отримують вищу освіту. Наша країна посідає 10-12 місце у світі за кількістю людей з вищою освітою. Ми живемо в епоху «хедхантерів» чи мисливців за головами, мізками та талантами.
За індексом освіти ООН Україна знаходиться в лідерах (31 місце). Тобто за таким важливим показником наша країна випереджає такі держави, як, наприклад, Італія (член великої сімки, 32 місце), Польща (яку нам постійно наводять як позитивний приклад – 37 місце), Великобританія (без коментарів, 39 місце).
Це безпрецедентний ресурс, особливо якщо врахувати об’єктивну слабкість України по багатьом іншим показникам. У певному розумінні інтелектуальний капітал України є аналогом енергетичних ресурсів для країн-постачальниць нафти та газу, але з однією великою відмінністю: газ та нафта рано чи пізно закінчаться, а інтелектуальний капітал можна не тільки зберегти, а й примножити. Конкретною ілюстрацією потенціалу України може слугувати такий приклад: вона займає 4 місце в світі за кількістю сертифікованих спеціалістів з інформаційних технологій.

Таким чином, концентрація зусиль щодо подальшого розвитку інтелектуального потенціалу є запорукою успішного стратегічного розвитку України.


Автор: Богдана Короп
Made on
Tilda