Новини
Вересень 2020

Про XXIX Економічний форум у Криниці-Здруй з перших вуст

Протягом 3-5 вересня 2019 року у Криниці-Здруй (Республіка Польща) відбувся XXIX Економічний форум, участь у якому взяла голова громадської організації «Центр креативності та інтелектуального розвитку» Богдана Короп. Черговий раз Економічний форум, який вважається найбільшим заходом подібного формату на просторі всієї Центрально-Східної Європи, збирає представників бізнесової, політичної та культурної еліти, експертів та журналістів. Однак з огляду на багатоаспектне тематичне спрямування форуму, багатонаціональність учасників (4 тисячі учасників з понад 60 країн), високий рівень цитування виступів засобах масової інформації, численні дискусії, цілком вірним є твердження про те, що Економічний форум виходить за межі свого географічного впливу.

Цьогорічна подія проходила під гаслом «Європа завтра. Сильна, чи яка?» Програма форуму була настільки багатоаспектною, що кожний міг знайти відповіді на питання у своїй сфері зацікавлення у понад 200 дискусійних панелях: від бізнесу до охорони здоров’я, від інновацій до менеджменту, від міжнародної політики до регіонального розвитку. Фахівці, зацікавлені регіональним розвитком, мали можливість відвідати такі секції як «Європа Карпат», «Форум регіонів» тощо. Для країн цього географічного простору актуальними залишаються питання транскордонної співпраці, яка розглядалася у різних тематичних напрямах. Проблемні питання на східних кордонах Європейського Союзу потребують впровадження в життя спільних стратегій та рішень, що сприятиме розвитку периферійних регіонів і принесе відчутну користь всім транскордонним партнерам. Зміцнення співпраці між Україною, Польщею, Білорусією, Румунією, Угорщиною та Словаччиною є важливим аспектом творення майбутнього Європи та фактичним показником успішної євроінтеграції. Окремий акцент було зроблено на проблематиці знаходження джерел фінансування транскордонної та міжрегіональної співпраці в країнах Центрально-Східної Європи, а також на ролі регіонів у налагодженні співпраці між собою. Доповідачами і модераторами виступили як представники державних інституцій і органів місцевого самоврядування, так і транскордонних інституцій, зокрема єврорегіону «Дністер».

Притримуючись думки, що наука є нашим майбутнім і тільки застосування нових підходів в освіті може забезпечити соціальний розвиток та економічний прогрес, не можна залишити поза увагою необхідність налагодження співпраці між університетами, підприємствами та представниками влади. Під час Економічного форуму була висвітлена ініціатива функціонування «CollegiumCarpathicum» під час одній із панельних дискусій під назвою «CollegiumCarpathicum. Що може університет зробити для Карпатського регіону?» Це перша подібна ініціатива за участі України на східних кордонах Європейського Союзу, яка була започаткована в 2018 році з метою налагодження наукової співпраці між університетами Карпатського регіону. На даний момент співпраця здійснюється між навчальними закладами з Польщі, України, Румунії, Словаччини та Угорщини. Проте уже незабаром кількість навчальних закладів, які беруть участь у ініціативі, збільшиться. Окремими напрямами для обговорення були питання про розвиток нових навичок у молоді, виклики перед сучасною освітою та необхідність формування молодих лідерів.
Не залишилося поза увагою обговорення взаємозв’язків між історією, політикою та економікою. Дискусія точилася щодо питань стратегічної співпраці між Україною та Польщею. Експерти зауважили, що існує досить багато проблемних питань в українсько-польській співпраці, однак варто відзначити дуже багато цікавих ініціатив та можливих перспектив у освіті, економіці, енергетиці та культурі. XXIX Економічний форум в Криниці-Здруй відзначився тим, що вперше тут функціонував український павільйон (Український форум), де власне і відбувалися дискусії на українську тематику. Культурною родзинкою форуму стали творчі вечори українських письменників Юрія Винничука та Марії Матіос, а також концерт оркестру Збройних Сил України під час урочистого закриття форуму.

Важливі питання стосовно розвитку України та її місця на геополітичній карті піднімалися під час наступних панелей «Трансформація українського Донбасу: від війни до миру», «Україна після 2019. Чи триматиметься надалі прозахідного курсу?», «10-ліття Східного партнерства. Нові перспективи і виклики», «Україна як ключ до безпеки на східному фланзі НАТО», «Польський ринок праці перший відкрився для українців. Як використати переваги, які з цього виникають», «Незакінчена реформа. Суперечка про місце територіального самоврядування в Україні» тощо.

Економічний форум в Криниці-Здруй – це чудесне місце концентрації інноваційних ідей та мальовничих краєвидів, яке надихає, мотивує та заряджає до нових зустрічей на «польському Давосі».


Травень 2020

Закордонний досвід на шляху до самореалізації молоді

Великий син українського народу Тарас Шевченко писав: «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». Для становлення конкурентоспроможного молодого фахівця та знаходження місця на ринку праці в сучасному глобалізованому світі особливо важливою є можливість ознайомитися із кращими практиками закордонного досвіду, зарядитися новими ідеями та працювати на благо рідного краю. Такий підхід був застосований під час студентської навчальної поїздки до Варшави (Республіка Польща), організованої за підтримки громадської організації «Центр креативності та інтелектуального розвитку». Учасниками навчального візиту стала група студентів, які беруть активну участь у діяльності Наукового товариства молодих учених та студентів Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету.
Програма навчального візиту до Польщі була різносторонньою і охопила як знайомство із польським академічним середовищем, так і зустрічі із представниками органів міського управління, відвідування Інкубатора Варшавського університету.
В Управлінні міста Варшави студенти мали можливість поспілкуватися із керівником відділу в Бюро маркетингу міста пані Катажиною Стакун. Основна тематика зустрічі охоплювала питання творення бренду міста, особливості розвитку сучасного міста-метрополії. Було представлено цікаві ініцативи, які притягують людей практично зі всього світу до Варшави. Керівник Smart City Projects пан Марцін Адамскі познайомив із технологічними тенденціями Smart city та розповів як за допомогою сучасних технологій зробити місто комфортним для його мешканців.
Теоретична частина візиту передбачала відвідування лекційного заняття професора Піотра Дуткевіча, директора Центру державного управління та публічної політики Карлтонського університету (Канада), на тему «Політика регіонального та глобального розвитку». Для українських студентів це ще й була чудова можливість поспілкуватися із польськими студентами та поділитися власними думками щодо перспектив українсько-польської співпраці.
Родзинкою поїздки стало відвідування Інкубатора Варшавського університету, який є місцем натхнення, простором для реалізації різних підприємницьких ідей студентів. Крім знайомства із можливостями співпраці із університетським бізнес-інкубатором, студенти відвідали фінальну презентацію бізнес-проектів польських студентів. Цікаво було проаналізувати тематичну спрямованість ідей, манеру представлення та взяти участь у голосуванні за кращий проект. Отриманий досвід може стати чудесним поштовхом до власного розвитку.
Колориту навчальному візиту додало відвідування бібліотеки Варшавського університету, візит до Музею грошей при Національному банку Польщі, а також знайомство із туристичними атракціями міста: Королівським палацом, парком «Lazienki Krolewskie», бульварами над Віслою, садами біля Королівського палацу та інші.

7листопада 2019

Час на стартап: польський досвід для підвищення підприємницьких здібностей у молоді прикордонного регіону України

Громадською організацією «Центр креативності та інтелектуального розвитку» (м.Чернівці, Україна) у партнерстві із Жешувським університетом (Республіка Польща) протягом 20-25 жовтня 2019 року у м. Жешув був реалізований проєкт «Час на стартап: польський досвід для підвищення підприємницьких здібностей у молоді прикордонного регіону України». Проєкт реалізовано у рамках діяльності Українсько-Польської ради обміну молоддю за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України. Читати більше

30 жовтня 2018

Я — редактор Вікіпедії. Чому це може сказати кожен?

30 жовтня 2018 року відбулася презентація Української Вікіпедії від гаслом «Я – редактор Вікіпедії. Чому це може сказати кожен». Захід був проведений редакторкою Вікіпедії та менеджеркою проектів ГО «Вікімедія Україна» Вірою Моторко за організаційної підтримки ГО «Центр креативності та інтелектуального розвитку».

Під час заходу присутні мали змогу довідатися як працює Вікіпедія, хто її пише і на що слід звернути увагу, читаючи статті. Унікальність Вікіпедії полягає в тому, що це власне «енциклопедія, яку може редагувати кожен». Тому питання про те, яку користь може принести робота у Вікіпедії і як зробити перші кроки стало «родзинкою» заходу. На даний момент україномовна версія «Вікіпедії» налічує понад 800 тис. статей, проте за цим показником вона знаходиться на 11 місці серед європейських вікіпедій і на 3 місці серед вікіпедії, написаних слов’янською мовою. Для порівняння, англійська вікіпедія налічує понад 5 млн. статей. Цікаво, що кількість статей польською мовою випереджає україномовні чи навіть російськомовні статті. Тому одним із закликів проведеного заходу було активне залучення до наповнення української Вікіпедії.

Співпраця із ГО «Вікімедія Україна» може бути цікавою і для українських університетів в рамках освітньої програми. Її ціллю є залучення студентів до редагування Вікіпедії в рамках університетських курсів.

Першим університетом, який долучився до Освітньої програми Вікіпедії, став Сумський державний університет. На сьогоднішній день учасниками та партнерами Освітньої програми Вікіпедії є Український католицький університет, Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Сумський державний університет, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет, НТУУ «Київський політехнічний інститут», Львівська національна музична академія, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харківський національний університет радіоелектроніки, Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет ім. І. Франка, Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка та інші. В Черніцькій області питання співпраці в рамках Освітньої програми Вікіпедії обговорювали в Чернівецькому торговельно-економічному інституті Київського національного торговельно-економічному університету.

Написання статей до Вікіпедії розглядається як сучасний інноваційний підхід до організації навчального процесу і може бути альтернативою підготовки доповідей або рефератів. Він може здійснюватися у кілька етапів:

­ - самостійне написання статті студентом;
­ - написання одної статті у парі чи групою з кількох студентів;
­ - покращення або доповнення існуючої статті;
­ - переклад добрих статей з інших мовних розділів українською або навпаки.

Співпраця з українськими університетами сприятиме зростанню кількості україномовних статей.
5 вересня 2018

День, коли ми з’явились на світ і зрозуміли навіщо

5 вересня 2018 року став визначальним днем для нашої команди. І тут важко не погодитися із Марком Твеном про те, що «два найважливіших дні у твоєму житті: день, коли ти з’явився на світ, і день, коли ти зрозумів навіщо».

Врешті-решт задум, який жеврів десь в середині з нас, став реальністю і ми готові втілювати в життя наші задуми. Кожен з нашої команди у сфері своїх професійних інтересів безпосередньо чи опосередковано пов’язаний із освітою і завжди прагнув поділитися з іншими своїми знаннями, ідеями та запалювати іскри в очах в інших людей. Таке прагнення до знань та бажання ділитися ними згуртувало нас, а як відомо, концентрація людей, які прагнуть одного і того самого, на одному квадратному метрі наполегливо веде до реалізації їхньої мети. Так з’явилася громадська організація «Центр креативності та інтелектуального розвитку».

Заходи, які реалізуються громадською організацією «Центр креативності та інтелектуального розвитку», спрямовані на розвиток інтелектуального, соціального та економічного потенціалу громадян та розвиток громадянської ініціативи у розбудові соціально-економічного та культурного простору України. Наша діяльність різнопланова та багатоаспектна, однак ми віримо, що спільними зусиллями досягнемо нашої мети.


Якщо наша мета, цілі та принципи діяльності захоплюють Вас і Ви прагнете ділитися своїм досвідом та знаннями з іншими, не очікуєте змін! Ми пропонуємо творити їх разом. Тому запрошуємо Вас приєднатися і стати невід’ємною частиною нашої команди.

Бажаєте приєднатися до нашої команди?
Наша мета, цілі та принципи діяльності захоплюють. Прагнете ділитися своїм досвідом та знаннями з іншими. Не очікуєте змін, а самі творите їх. Станьте частиною нашої команди.
Напишіть короткий мотиваційний лист і ми неодмінно сконстатуємо з Вами.
Заповнюючи цю форму, Ви погоджуєтеся на обробку Ваших персональних даних
Made on
Tilda